Ученици МГ на такмичењу "Дабар"

Ученици Математичке гимназије су ове школске године први пут учествовали на такмичењу „Дабар“  и постигли запажене резултате. Ученици првог и другог разреда су се такмичили у једној, а ученици трећег и четвртог у другој категорији. На школском такмичењу у млађој категорији је учестовало 6139 ученика из целе Србије, а од 100 најбољих који су учестовали на државном такмичењу 18. фебруара, три ученика су награђена, а још 12 похваљено сребрним одличјем. Међу прва три ученика се налазе два ученика наше школе, Радивоје Власкалић (1. место) и Павле Мартиновић (3. место), а међу похваљеним ученицима су ученици првог разреда, Александар Марић и Анђела Деспотовић. У старијој категорији је на првом месту матурант Иван Агарски, а похваљена сребрним одличјем је Анамарија Николетић. У овој категорији је на школском такмичењу учествовало 3535 ученика. Такмичење „Дабар“ је најмасовније светско такмичење из програмирања које се не везује за конкретне програмске језике, већ за алгоритамско решавање проблема. Математичка гимназија препознаје значај овог такмичења и захваљује се одличној организацији овог тамичења за ученике из Србије.