Успех на Титан такмичењу

Анамарија Николетић и Филип Мастиловић чине тим ученика који је заузео треће место у групи од осам финалиста овогодишњег Титан такмичења. Такмичење је почело 27. марта и имало је неколико елиминационих кругова до избора осам најбољих екипа које су у недељу, 14. маја учествовале у финалу. Организација Достигнућа младих у Србији Такмичење организује ово такмичење на националном нивоу. Програм Титан представља интерактивну компјутерску симулацију у којој се доносе критичне економске и менаџмент одлуке. Кроз симулирану конкурентску ситуацију на тржишту, тимови средњошколаца стављају се у улогу предузећа која доносе одређене пословне одлуке: одређују цене својих производа, ниво производње, буџете за маркетинг, истраживање и развој, и одређују колико ће да инвестирају у проширење капацитета. Све одлуке се уносе у рачунарски програм који, полазећи од уграђених параметара, формулише извештаје о стању на тржишту и позицију сваког од ривалских тимова‐предузећа. Циљ ове симулације је да се у оквиру стратешке компјутерске игре остваре највећи могући профити, продаја и тржишно учешће, а да се сами ученици упознају са принципом функционисања једне компаније.