Наши ученици на Фестивалу "Maker Faire Vienna"

Петог и шестог маја одржан је седми по реду интернационални „Maker Faire Vienna“, фестивал сличан нашем „Фестивалу науке“. Беч је тих дана био престоница Европе за све заљубљенике у природне и техничке науке. Своје идеје је на 150 штандова презентовало више од 900 учесника из целе Европе, а међу њима и наши ученици који су успешно представили Математичку гимназију. Секција примењене физике и електронике Математичке гимназије је по први пут, по позиву, учествовала на „Maker Faire Vienna“.

Одлазак чланова секције примењене физике и електронике на овај међународни скуп не би био могућ да није било финансијске помоћи TERI Engineering-a и Истраживачке станице Петница, организација које су препознале посвећеност и креативност наших ученика. У пратњи наставника историје Александра Главника на „Maker Faire Vienna“ су секцијске пројекте, на штанду "With robots to the future" презентовали ученици Михаило Грбић, Валентина Њаради, Милена Мићић, Един Клико, Лана Поповић и Андреј Милисављевић. Процењено је да је 15 000 посетилаца обишло „Maker Faire Vienna“. Учешће наших ученика је било врло запажено тако да су добили позив за учешће на првом чешком „Maker Faire Prague“ фестивалу.

• /uploads/attachment/vest/6980/logo-bec.jpg