BEST IN ENGLISH

Други пут заредом, ученици Математичке гимназије учествују у Међународном онлајн такмичењу у овладаности енглеским језиком ‘Best in English’. Такмичење организује The Institute for Competencies Development, Праг, Чешка. Овог пута забележено је бројније учешће наших ученика - 9 првака и 16 трећака окупило се 30. новембра 2018. да извага своје знање са 21 110 ученика из 891 средњих кола из 30 земаља света. Наши ученици су својим резултатом пласирали Математичку гимназију на 34. место у свету и 1. место у Србији.

School Name: Mathematical Grammar School
Place World: 34
Place Country: 1

То су: Јovana Doumenc, Андреј Тасев, Алекса Миљковић, Ивана Ђуровић, Теодора Петковић, Gianluca Bartoli, Матија Божовић, Лука Лазић, Лана Вукмировић, Огњен Стефановић, Ана Манојловић, Елена Сладојевић, Андреј Величков, Михаило Милошевић, Александар Поповић, Зои Бизетић, Милица Вугделић, Хана Андрић, Лука Царић, Марко Грујчић, Андреј Милисављевић, Ђорђе Рајачић, Момчило Гузијан, Павле Смиљанић.

С радошћу и честиткама издвајамо пласман нашег ученика Алексе Сотирова који се нашао у групи ’Тop 20' ван чешке групе са освојених 117 поена, 1,5 поен мање од првопласираног такмичара. Иако је тек петнаестогодишњак, Алекса импресионира својим знањем енглеског језика, својом доследношћу, као и скромношћу своје личности коју не нарушавају ни овај, ни други престижни резултати на међународним такмичењима.

У оквирима Школе, такмичење је протекло под надзором ангажованих професора Јовице Милисављевића и Мирјане Савић Обрадовић.

Сертификат који је добила Математичка гимназијаСертификат који је добила Математичка гимназија

• /uploads/attachment/vest/6327/aleksa-sotirov.JPG