Загреб има исти позивни – такмичарско програмирање

ОпштеМеђународна сарадња

У оквиру међународне сарадње тим лидера Србије и Хрватске и Математичке гимназије са чувеном школом МИОЦ у Загребу (сада XV гимназија), ђаци Математичке гимназије су са професорком Јеленом Хаџи-Пурић посетили Загреб и били учесници Међународне припремне радионице такмичарског програмирања у Загребу, од 12. до 15. децембра. Наши млади програмери Младен Пузић, Марко Грујичић, Урош Малеш, Игор Павловић имали су прилике да се упознају с врхунским хрватским такмичарима.

Наша екипа се вратила препуна утисака, одушевљена организацијом, љубазним и предусретљивим домаћинима, могућношћу дружења са својим вршњацима, а изнад свега, одушевљени предавањима и разговором са искусним професорима и бившим такмичарима који су похађали МИОЦ у Загребу. Посебно нам се допада радна атмосфера на часовима у МИОЦ-у, богатство преведене и оригиналне стручне информатичке литературе. Видели смо на лицу места шта значи вишечасовни ваншколски рад на припремама пред национално ХОНИ такмичење. Одушевила нас је и бројност ученика који су се определили за такмичарско програмирање, али и пожртвован рад бивших успешних такмичара са младим информатичарима МИОЦ-а. Захваљујемо се равнатељици Љиљани Црнковић и тиму професора МИОЦ-а на челу са стручним водитељом такмичења, професором информатике, Николом Дмитровићем.

• /uploads/attachment/vest/7027/9911ecbea07a30e7c89fdadbe8a058e8_XL.jpg