Свечано обележена школска Слава

Наша школа је и овог Савиндана обележила школску славу и јубилеј - осам векова самосталности Српске православне цркве. Трећу годину заредом, наши гости - хор Београдски мадригалисти са маестром Александром Брујићем, отворили су Светосавску прославу. Духовни део славља предводили су свештеници Арсеније Арсенијевић из Вазнесењске цркве и протојереј-ставрофор Стојадин Павловић. Највећу захвалност упућујемо ученицима који су с пуно љубави и ентузијазма припремили богат и достојанствен програм у којем су показали свој разнолик и ненадмашан таленат. Водитељи програма били су Хана Андрић 3б и Немања Јовановић 4е. Рецитал под називом ”Знаш ли одакле си” извели су ученици: Лука Баровић 1ц, Жељка Павловић 1ц, Јована Павловић 2е, Магдалина Јелић 3д и Алекса Цакић 4е. У музичком делу програма истакли су се наши изузетно надарени ученици и прави уметници - Вук Оваскаинен 3е, челиста, већ студент Музичке академије; Милан Ђукић 4ц, који учи соло певање, и Јелена Илић 4д, флаутисткиња. Песму ”Расти, расти мој зелени боре” извела је ученица Ивана Ђуровић 1ц у пратњи Милана Ђукића 4ц. Школски хор је певао старе етно песме ”Густа ми магла паднала”, ”Маријо, дели бела кумријо”, ”Жубор вода жуборила”, али и песму ”Знаш ли одакле си, сине” која је уоквирила програм. Хор су чинили: Милица Гаљак 4ц, Јелисавета Алексић 3б, Маша Цуцић 3б, Ивана Ђуровић 1ц, Михаило Милошевић 3д, Маша Максимовић 3д, Симонида Срдић 3а, Ања Милићевић 1б, Марта Милићевић 3а и Никола Лазић 8б. Шопске игре извели су ученици, који су и чланови различитих културно-уметничких друштава: Сара Затезало 4б, Маша Тиосављевић 4е, Јована Тасовац 1б, Марија Гвозденовић 1ц, Филип Колџић 3б и Владимир Мисовић 1ц. Програм је припремила професорка српског језика и књижевности Јелена Нововић у сарадњи са вероучитељем Предрагом Ђукнићем. У Светосавској приредби уживали су и гости и учесници, а прослава је, после завршеног програма, настављена у просторијама школе.

Текст професора Радивоја Благојевића објављен у листу "Данас", 25.01.2019. - Професија "разредни старешина"