Филип Колџић освојио сребрну медаљу на Међународној Мендељејевској олимпијади

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

Међународна Mендељејевска хемијска олимпијада престижно је међународно такмичење из хемије које већ више од пола века окупља средњошколце из различитих држава, пружајући им могућност да примене своје стечено знање у решавању сложених теоријских и практичних проблема. Иако је претходно планирано да се овогодишња 54. Међународна мендељејевска олимпијада одржи у априлу у Будимпешти, због тренутне пандемије коронавируса такмичење је одржано 13–18. јула преко интернета, а организатор такмичења био је Департман за хемију Московског државног универзитета Ломоносов. Српски ђаци су први пут ове године добили прилику да учествују на овом међународном такмичењу.

Сребрна медаља припала је Филипу Колџићу, матуранту наше школе, што је уједно и прво одличје које је припало Србији на овој престижној олимпијади.

Честитамо Филипу!

• /uploads/attachment/vest/7455/koldzic-1.jpeg