Филип Колџић освојио сребрну медаљу на Међународној олимпијади из хемије

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

У оквиру Међународне хемијске олимпијаде (IChO) ученика средњих школа, најпрестижније међународне олимпијаде из хемије, која се ове године одржава онлајн, Хемијски факултет је био домаћин екипи која је представљала Србију. На такмичењу је учествовало 60 земаља (свака са по четири такмичара), док је организатор олимпијаде била Турска. Ментори екипе су били др Душан Сладић, редовни професор Хемијског факултета Универзитета у Београду и др Нико Радуловић, редовни професор ПМФ-а Универзитета у Нишу. Сви такмичари су освојили по медаљу.

Филип Колџић, ученик Математичке гимназије из Београда, Жарко Ивковић, ученик Гимназије ''Светозар Марковић'' из Ниша и Јован Марковић, ученик Гимназије из Крушевца освојили су сребрне медаље док је Василије Пантелић, ученик XIV београдске гимназије освојио бронзану медаљу.

Честитамо!

• /uploads/attachment/vest/7458/hemija.JPG