На свежем ваздуху

ОпштеДОГАЂАЈИ-фотографије

Математичка гимназија је за све ученике седмог разреда обезбедила и финансирала бесплатан курс веслања у суботу 10. октобра у ВК „Црвена Звезда“, а све у склопу изборног предмета „На свежем ваздуху“.

Због последица пандемије вируса, предмет физичко и здравствено васпитање претрпело је велике измене и ограничења на штету ученика и наша школа је имала разумевања и подржала овакав вид наставне активности ван школе. Ово је била идеална прилика да се ученици напокон боље упознају и да искористе још мало лепог времена и уживају у природи и на реци.

Курс се састојао од теоријског дела, вежбања на тренажерима (ергометрима) и вожња на галији. Целокупан програм је био вођен од професионалних тренера и инструктора веслачког клуба. На самом почетку програма осим теорије деца су могла да слушају о богатој историји клуба, њеној повезаности са краљевском породицом Карађорђевић. Деца су затим вежбала на тренажерима и онда дефинитивно најзанмљивији део, сусрет са галијом, тј. излазак на реку. Деца која су се најбоље показала на води, добили су мајице клуба.

• /uploads/attachment/vest/7487/s1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7487/s2.jpg