Три медаље на Међународној олимпијади из астрономије и астрофизике

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

На одржаној Међународној онлaјн олимпијади из астрономије и астрофизике (GeCAA) ученици Математичке гимназије су у конкуренцији 279 ученика из 38 земаља освојили три медаље:

• Ђорђе Милић освојио је сребрну медаљу
  • Павле Смиљанић освојио је бронзану медаљу
  • Огњен Стефановић освојио је бронзану медаљу.

Међународна олимпијада из астрономије и астрофизике за ученике средњих школа IOAA 2020 (the International Olympiad on Astronomy and Astrophysics) је ове године услед пандемије COVID-19 отказана. Како би ученици коју су прошли националне селекције ипак учествовали на такмичењу светског ранга ове године међународни савет IOAA је одлучио да организује онлајн такмичење  GeCAA (Global e-Competition on Astronomy and Astrophysics).

Такмичење је организовано на начин да буде што сличније по структури и садржају традиционалној светској олимпијади из ове области која се одржава сваке године. Организовано је појединачно (279 такмичара) и групно такмичење (154 такмичара). Индивидуална такмичења су имала тероретски део, анализу података, као и посматрање.

Такмичење је организовано у периоду од 25.09 – 22.10.2020., технички организатор такмичења и домаћин званичне завршне церемоније доделе награда која је одржана 23.10.2020. године била је Естонија.

• /uploads/attachment/vest/7490/djordje-milic.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7490/217c6476-876e-4e96-a26d-bf8409190ecf.jpeg