Друга Балканска олимпијада из физике

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

Од 24. до 31. октобра одржано је друго по реду издање Балканске олимпијаде из физике, овога пута на даљину, у организацији Универзитета у Kрајови (Румунија) под покровитељством Балканске физичке уније и Европског друштва физичара. На такмичењу је учествовало 48 такмичара из дванаест земаља. Србију се представљали ученици Математичке гимназије Душан Бегуш, Милош Пурић, Алекса Сотиров и ученик Гимназије "Светозар Марковић" из Ниша Алекса Ђорђевић. Ученици су остварили сјајне резултате:

• Душан Бегуш, ученик МГ,  освојио је златну медаљу и уз то је апсолутни победник такмичења са освојеним максималним бројем поена.
  • Алекса Ђорђевић, ученик гим. "Светозар Марковић",  освојио је сребрну медаљу
  • Милош Пурић, ученик МГ, добио је похвалу.

Вође екипе су били Јелена Ђорђевић, Иван Станић и Дејан Ђокић.

Честитамо свим такмичарима!

• /uploads/attachment/vest/7492/fizika-1.jpg