Међународни турнир у математичком моделовању 2020.

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

Ученици Математичке гимназије су ове године други пут учествовали на Међународном турниру у математичком моделирању у организацији Advanced Education Science Centre of Moscow State University. Такмичење је одржано на даљину услед тренутне ситуације са вирусом корона, од 21. до 29.11. Такмичење се састојало из 4 екипна дела, а такмичило се 23 тима (већином четворочлана) из Русије, Кине, Тајланда, Србије…

У саставу српског тима било је четири ученика Математичке гимназије – Страхиња Гвоздић, Алекса Маџаревић и Никола Чутурић из четвртог разреда и Матеја Вукелић из другог разреда, у пратњи професорке Иване Јовановић.

На главном делу екипног такмичења из математичког моделирања, наша екипа освојила је 2. награду, док је на такмичењима из математике и физике освојила две 1. награде. У генералном пласману је такође освојена 1. награда, чиме су наши ученици показали да је тимски дух још нешто што се развија и негује у Математичког гимназији.

• /uploads/attachment/vest/7500/team_1.jpg