Десети мтс конкурс

ОпштеТАКМИЧЕЊА У ЗЕМЉИ-фотографије

Тим који чине Ђорђе Јовановић, Милица Кричковић и Марк Можаровски је учестовао на јубиларном „Десетом mts app конкурсу“. Своју апликацију су презентовали пред жиријем онлајн у уторак, 9. фебруара 2021. године.

Апликација коју су креирали ученици наше школе је игрица која може да помогне малој деци да науче како правилно да носе маску у време пандемије. Чланица жирија, Мила Миленковић, је посебно похвалила апликацију коју су реализовали ученици наше школе као апликацију на тему ковида која се бави актуелним проблемом, а као циљну групу има најмлађе за које је важно да добију упутства прилагођења њиховом узрасту за понашање у доба пандемије.

Телеком је одабрао и наградио пет најбољих апликација на овогодишњем „mts app“ конкурсу који се организује за пробране гимназије које раде са талантованим ученицима у областима рачунарства и математике. Укупно је 15 тимова из 8 гимназија приказало своје радове пред жиријем. Чланови овогодишњег жирија су били:

• Мила Миленковић, шеф службе за дигиталне иновације и апликације, Телеком;
  • Предраг Крајновић, шеф службе за интернет сервисе и приватне кориснике, Телеком;
  • Виктор Штрбац, шеф службе за односе са медијима, Телеком.

Више о конкурсу на страници Телекомовог сајта

• /uploads/attachment/vest/7520/MG_Telekom_01.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7520/MG_Telekom_02.jpg