Сребро на Републичком такмичењу у шаху

ОпштеТАКМИЧЕЊА У ЗЕМЉИ-фотографије

На Републичком екипном првенству ученика ОШ у шаху, одржаном 30.маја у Београду, екипа Математичке гимназије коју су чинили ученици осмог разреда:

• Урош Костадиновић
  • Ђурђица Милијановић
  • Војин Митровић, капитен екипе
  • Мила Шами
  • Марко Митић
  • Данијела Врачар
  • Андреј Петровић

као и ученици седмог разреда:

• Душан Кисић
  • Калина Павловић - освојила је сребрну медаљу.

Наши основци су без изгубљеног меча, уз 5 победа и 2 нерешена резултата, поделили прво место, са истим бројем меч бодова као и победник ОШ „Јелена Ћетковић“, али су због мањег укупног броја појединачних поена, заузели друго место.

Екипни резултат је остварен максималним залагањем сваког члана екипе, без обзира на чињеницу да због многобројних такмичења из математике, физике и других предмета, током маја, времена за посебне шаховске припреме није било. Поред исказане шаховске вештине, екипу је у свим фазама такмичења красио изузетно ведар тимски дух, а њихов храбар и одлучан став, пресудио је најтежим мечевима.

Изузетна чињеница, да су Урош Костадиновић (прва табла) и Војин Митровић (капитен) само три дана пре Српске математичке олимпијаде одржане 02. јуна, на којој изборили пласман у Државну јуниорску репрезентацију, освојивши притом:

Урош Костадиновић - прву награду и Војин Митровић - другу награду, максимално посвећено предводили шаховску екипу, подредивши лични интерес - заједничком, сврстава их у најдрагоцени низ бисера ученика Математичке гимназије, чије блиставе врлине, достижу и надилазе, вишеструко доказане изванредне вештине.

Честитамо свим члановима шаховског тима ОШ !

• /uploads/attachment/vest/7556/viber_slika_2021-06-09_06-26-36.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7556/viber_slika_2021-06-09_06-26-37.jpg