Његова Светост Патријарх српски примио наше ученике

Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј примио је данас у Српској Патријаршији у присуству Преосвећеног викарног Епископа хвостанског Г. Атанасија најбоље ученике Математичке гимназије из Београда, са њиховим професором веронауке г. Предрагом Ђукнићем. Ученици: Лука Миличевић, Душан Милијанчевић, Огњен Ивковић, Никола Мркшић, Михајло Цекић, Александар Васиљковић, Душан Перовић и Наташа Драговић су добили пуне стипендије престижних универзитета у Европи и Америци. Освајачи су највећих медаља на светским олимпијадама из физике, математике и астрономије, Светосавске награде Mинистарства просвете и многа друга награда и признања.Сви они су током свог редовног школовања похађали и веронауку. Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј им је пожелео добродошлицу и пожелео да у блиској будућности представљају српски род као један Милутин Миланковић, Никола Тесла, Михајло Пупин или Милева Анштајн. Да у белом свету сабирају све што им је на корист, а да не забораве ко су и шта су и одакле су, и да те исте вредности преносе другима. После размене поклона, опраштајући се, ученици су обећали свом Патријарху да ће својим примером и даљим резултатима показати, да су достојни представници потомства Светога Саве и Светих Немањића. Потом су гости обишли Музеј СПЦ, а пред полазак као сви ревносни Православци су отишли у придворску капелу Светога Симеона Мироточивог да се помоле Господу.

• /uploads/attachment/vest/6930/patrijarhirinej01.jpg