Крос РТС-а

У београдском хотелу Мажестик одржана је конференција за новинаре поводом одржавања такмичења "Крос РТС". На овом кросу трчаће око 300 хиљада предшколаца и ђака широм Србије.

Ове године промотивни замајац Кроса је Математичка гимназија. На конференцији за новинаре присуствовали су и представници Математичке гимназије - Срђан Огњановић, директор и ученици Маријана Вујадиновић, Марија Јелић и Милан Алимпић.

"Ово је одличан покушај да се повежу млади атлетичари с нашим даровитим ученицима. Мислим да су спортисти и даровити млади људи српска будућност", рекао је Срђан Огњановић. Крос РТС-а почеће 18. маја у 10 часова, када ће министар просвете и науке, Жарко Обрадовић из студија РТС-а дати знак за почетак трке која ће се одвијати на сваком педљу наше земље.

• /uploads/attachment/vest/6772/kros.jpg