Наши ученици на "ENTICE 2016 - Going North"

Ученици IVд Математичке гимназије, Михајло Спорић и Стефан Ђорђевић, са својим предметним наставником, Мирјаном Савић Обрадовић, професором енглеског језика, учествовали су 4-5. фебруара 2016. на 'ENTICE 2016 - Going North' - међународној интердисциплинарној конференцији посвећеној путовању и интеркултуралној комуникацији, на Остфолд Универзитету, у граду Халдену, на југу Норвешке. Наступајући с радом 'Тwo Authors, One Culture', они су саопштили виђење Норвешке из перспективе двoje аутора, Исидоре Секулић и Веселина Марковића, као и свој утисак о сличностима и различитостима ова два путописа, раздвојених временском дистанцом од једног века. Учесници Конференције су заинтересовано пропратили наступ, уз похвале тиму. Љубазни организатори су омогућили и одлазак у средњу школу Porsens и присуство настави. Захвалност норвешком домаћину Патрику и тамошњој професорки математике и њеном одељењу на гостопримству! Боравак у Норвешкој је заокружен посетом Ослу и обиласком појединих знаменитости, од којих треба издвојити научну и културну баштину поларних истраживача.

• /uploads/attachment/vest/6535/norveska.jpg