Химна МГ

Организациони одбор за обележавањe 50 година Математичке гимназије са задовољством саопштава да је изабран текст за химну Математичке гимназије. Аутор најбољег рада пристиглог под шифром ”Јануар” је Андреј Јаковљевић, ученик IIд разреда. Комисија је имала тежак задатак да се, међу пристиглим радовима, одлучи за најприкладнији. Своје песме су слали наши ђаци - садашњи и бивши, професори, ђачки родитељи, пријатељи... Песма је требало да буде кратка, да садржи основну поруку и емоцију, као и да одражава атмосферу наше школе. Велику помоћ у одабиру најбоље песме пружио је композитор Александар Вујић пред којим је задатак да, у наредном периоду, компонује музику на изабрани текст. Посебно нам је драго што нам је од предметних професора потврђено да је Андреј изузетно даровит ученик, да пише врло надахнуто, поетично и с лакоћом. Песма ће премијерно бити изведена за Дан школе, у Народном позоришту, 19. септембра 2016. године.

Захваљујемо на сарадњи свим учесницима који су послали своје предлоге за текст химне. Свечано уручење награда награђенима биће накнадно саопштено.

Најсрдачније честитке упућујемо награђеном ученику!

• /uploads/attachment/vest/6526/andrej-jak.jpg