Програмери МГ освојили другу награду у Русији

Екипа Математичке гимназије, коју чине Давид Милићевић, Филип Весовић и Владимир Миленковић је освојила другу награду на 16. ИЦЛ отвореном првенству у програмирању, у граду Казањ у Русији, одржаном од 12. до 13. марта 2016. године. Турнир има дугу традицију и годинама окупља најбоље програмерске тимове из целе Русије, студенте и средњошколце. Интересантно је да и студенти и средњешколци решавају исте задатке, тако да је наша екипа оставила сјајан утисак, и добила позив за учешће и наредне године. На овогодишњим квалификацијама за финале турнира учествовало је 194 тимова, а 45 екипа се пласирало у финале. Укупни победник турнира је тим студената са Московског физико-техничког института. Нашу екипу је водила професорка информатике Јелена Хаџи-Пурић.

Захваљујемо се Телекому Србије који је омогућио да наши ученици оду на ово такмичење.

Током турнира ученици и професори су одслушали и више предавања из актуелних области такмичарског програмирања и имали прилике да се упознају и са специфично одговорним начином организације сверуских програмерских такмичења. Такође посебан утисак на екипу је оставила и велика љубав становника града Казањ коју су исказали према српским учесницима.

• /uploads/attachment/vest/6527/kazanj.jpg