Одређен национални тим за Јуниорску математичку балканијаду

У суботу, 21. маја у просторијама Математичке гимназије одржана је десета Српска јуниорска математичка олимпијада (за ученике млађе од 15,5 година). Такмичење је отворио профсор Др. Александар Липковски, председник Националног просветног савета. Нажалост, ни овог пута такмичењу најбољих младих математичара у Србији није присуствовао ниједан представник Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Након додатног тестирања које се одржало 25. маја (јер су три ученика имала исти број поена) одређена је национална екипа која ће Србију представљати на Јуниорској математичкој балканијади, која ће се ове године одржати у Румунији. Свих шест ученика који чине национални тим су из Математичке гимназије у Београду:

1. Ирина Ђанковић, ученица Математичке гимназије
  2. Јован Торомановић, ученик Математичке гимназије