Прва Међународна олимпијада метропола

На такмичењу "Прва Међународна Олимпијада Метропола" је учествовало 22 града из 18 земаља: Абу-Даби, Алмати, Астана, Београд, Берлин, Бишкек, Будимпешта, Дизелдорф, Џакарта, Хелсинки, Јереван, Лајпциг, Милано, Минск, Москва, Њу Делхи, Пекинг, Рига, Санкт Петерсбург, Софија, Талин, Тел Авив. Свака екипа је имала 8 чланова, по два из сваког од следећих предмета: математика, физика, хемија, информатика. Укупно 176 такмичара старости од 14 до 17 година. Појединачно, ученици који су представљали Београд су освојили 8 медаља:

Алекса Милојевић, златна медаља
Игор Медведев, бронзана медаља

Душан Ђорђевић, златна медаља
Марко Медведев, сребрна медаља

Хемија

Дамјан Чубраковић, сребрна медаља
Исидора Раденковић, бронзана медаља

Алекса Милисављевић, сребрна медаља
Лазар Корсић, бронзана медаља

Сви ученици су ђаци Математичке гимназије из Београда.

Екипу су водили професори Математичке гимназије - др Соња Чукић (математика), мр Иван Станић (физика) и Ивана Вуковић (хемија).

Град Београд је екипно освојио прву награду заједно са екипама Москве и Санкт Петерсбурга, тј. треће место укупно, тако да је екипа Београда била најбоља међу неруским тимовима. Награду екипи Београда доделио је градоначелник Москве Сергеј Собјањин.

• /uploads/attachment/vest/6476/moskva-3.jpg