Посета Америчком кутку

У петак, 17. марта 2017, у просторијама библиотеке Амерички кутак, ученици првог и трећег разреда наше школе, са својим професоркама грађанског васпитања и енглесог језика, имали су прилику да се друже и размене занимљива школска и ваншколска искуства са вршњацима из Сједињених Америчких Држава. Група ученика из Њу Хемпшира, једне од првих тринаест америчких држава која се налази на самој граници са Канадом, дошла је у Србију како би се упознала са нашом културом, историјом, језиком, па и образовањем. У пратњи својих професорки, Американци су нам представили своју школу, систем школовања, своју државу и њену величанствену природе, зимске спортове по којима су надалеко познати, па и своје породице, кућне љубимце, хобије и повремене послове. Наши ученици су, с друге стране, представили Математичку гимназију, њену традицију и њену специфичност у оквиру српског школског система. Говорили су о својим интересовањима, такмичарским успесима и литерарним склоностима. Сусрет је протекао у лепом дружењу и пријатној атмосфери, и у лакоћи комуникације на енглеском језику, на обострано задовољство. Захваљујемо се гостопримству које нас увек дочека у просторијама Америчког кутка, и надамо се поновном дружењу.

• /uploads/attachment/vest/6405/americki-kutak.jpg