Шаховски успеси наших ученика

На 11. Кадетском фестивалу Шаховског савеза Србије за 2017. годину, које је одржано у крагујевачком хотелу „Шумарице“, од 8. до 17. априла, Огњен Стефановић је освојио две медаље. У Брзопотезном првенству Србије за младе, Огњен је освојио друго место и сребрну медаљу. Учествовао је и на првенству у убрзаном шаху. На главном првенству у редовном шаху поделио је прво место са још два такмичара. Како су сва тројица такмичење завршили са истим бројем поена, Огњену је, након примене додатних критеријума, припало треће место и бронзана медаља и пехар. Огњен игра шах од своје 6. године и носилац је титуле мајсторског кандидата, а на Кадетском фестивалу редовно учествује. На овом фестивалу су, из наше школе, поред Огњена, учествовали Борислав Петровић и Филип Матић. Још у првом полугодишту, формирана је шаховска екипа која је представљала школу на отвореном екипном првенству средњих школа, које организује Шаховски савез Београда у сарадњи са Европском пословном школом и Високом школом академских студија „Доситеј“. Ово такмичење је одржано 9. децембра 2016. године, а екипа Математичке гимназије у саставу: Огњен Стефановић, Маша Максимовић, Јован Торомановић, Филип Матић и Ирена Столић, освојила је треће место.

• /uploads/attachment/vest/6392/sah.jpg