Сарадња са Руским школама

Међународна сарадња

Наша гимназија је крајем фебруара 2005. године послала своју екипу у саставу: Марија Јелић, Маја Кабиљо, Милан Вукоје и Милан Ђорић на Санкт Петерссбуршку олимпијаду из математике.

Марија Јелић и Маја Кабиљо су радили задатке деветог разреда, а Милан Вукоје и Милан Ђорић задатке једанаестог разреда.

То такмичење је аналог нашем републичком такмичењу, најбољи иду даље на њихово савезно (Сверуско) такмичење. Екипа Математичке гимназије је учествовала по позиву, ван званичне конкуренције, као и такмичари из Латвије, Белорусије и неких градова Русије ван Санкт Петерсбуршких области.

Ова олимпијада је специфична по томе што се решења излажу одмах, усмено, најчешће управо предлагачу задатка.

Сви наши такмичари су за прва три сата рада решила два задатка и тиме се квалификовали за други круг, што је изузетан успех.

У другом кругу се добију додатна три задатка на претходна четири и још сат времена за рад. Маја Кабиљо и Милан Вукоје су успели да ураде још један задатак за то време.

На овај начин Математичка гимназија обнавља сарадњу са школама Русије.

• /uploads/attachment/vest/7045/37a06e4a72d6cb27621f1ed829bbee81_XL.jpg