Две бронзе за наше програмере

Руски ИТ град Инополис је од 23.02.2018. до 25.02.2018. био домаћин Сверуске отворене олимпијаде. На два круга квалификација је учествовало 4807 програмера из 44 земље. Најбољих 250 програмера из 22 земље је позвано на финале које се одржавало у Инополису и у још 3 града: Минск, Санкт Петерсбург, Астана. Из Србије је позвано 13 ученика Математичке гимназије, али ја на финале отпутовало 9 ученика у пратњи професорке информатике Јелене Хаџи-Пурић. По строгим правилима, награђено је 8% најбољих учесника из укупно 5 земаља.

Поносни смо што су у овако оштрој светској конкуренцији две бронзане медаље освојили ученици одељења IId Математичке гимназије, Марко Грујчић (344 поена од максималних 478 поена) Младен Пузић (329 поена од максималних 478 поена).

Тим Србије су још чинили и ученици: Лазар Корсић, Јован Бенгин, Слободан Јенко, Никола Чутурић, Алекса Миљковић, Иван Пешић, Матеја Вукелић. Додајмо да је Матеја Вукелић са 13 година био један од најмлађих учесника такмичења. Поносни смо и на Слободана Јенка који је добио одличне оцене на интервјуима матураната уз јавну похвалу да у Русији веома цене његову школу - Математичку гимназију у Београду.

• /uploads/attachment/vest/6308/inopolis.jpg