МГ награђена и на Bubble Cup такмичењу из програмирања

МДЦС (Microsoft Development Center Serbia) је 11. пут организовао престижни међународни турнир Bubble Cup. Најбољих 25 тимова Европе и преко 70 такмичара (из Велике Британије, Белорусије, Бугарске, Хрватске, Пољске, Украјине, Србије) узраста од 13 до 27 година су решавали атрактивне проблеме такмичарског програмирања. Финално такмичење се одржало 22. септембра 2018. у Београду, док је МДЦС претходног дана организовао низ интересантних предавања и припремни турнир. Пре финала, 442 тaкмичара и њихови тимови су решавали 23 задатка у квалификационим рундама које су се одржавале два месеца. По пропозицијама такмичења, додељено је 5 награда у Премијер лиги и Rising Star лиги. Премијер Лигу су углавном чинили универзитетски тимови и много бивших ученика Математичке гимназије. Свега две награде су освојили тимови из Србије (Нови Сад и Београд), док су студенти из Пољске освојили Премијер лигу. У тако јакој конкуренцији, Математичка гимназија је доминирала и по бројности тимова који су прошли двомесечне квалификације у априлу и мају 2018. Но, једини награђени МГ тим је тим Инспекција. Ђаци Математичке гимназије су освојили друго место у Rising Star лиги захваљујући мудрој стратегији да имплементирана решења шаљу на евалуацију тек после пажљиве провере и тако избегну пенализовање поена. Награђени ученици тима Инспекција: Марко Грујчић, Урош Малеш, Игор Павловић - ученици истог одељења (III d), Математичка гимназија С обзиром да тим Инспекција је и најмлађи награђени тим, и да као средњошколци могу да учествују још два пута, можемо с правом да очекујемо да ће Марко, Урош и Игор наставити да нижу успехе у такмичарском програмирању.

• /uploads/attachment/vest/7009/buble.JPG