Четири медаље из информатике

У Румунији у Букурешту, је од 10. до 13. октобра 2018. одржано престижно међународно такмичење из информатике за ученике средњих школа Romanian Master of Informatics. Сваки члан наше екипе је освојио медаљу:

• Младен Пузић, Математичка гимназија, Београд, СРЕБРНА медаља
  • Лазар Корсић, Математичка гимназија, Београд, БРОНЗАНА медаља
  • Марко Шишовић, Математичка гимназија, Београд, БРОНЗАНА медаља
  • Јован Бенгин, Математичка гимназија, Београд, БРОНЗАНА медаља

Вођа екипе је била Јелена Хаџи-Пурић са Математичког факултета у Београду.

Наши ученици су наставили да нижу изузетне успехе имајући у виду да се пети пут такмиче на овом међународном такмичењу. Учествовало је 104 такмичара који су током два такмичарска дана решавали по 3 задатка (по правилима Међународне олимпијаде из информатике).

Честитамо свим нашим ученицима, њиховим родитељима и професорима и осталим заслужним за укупан успех нашег тима који је опет у топ 5 земаља Европе у такмичарском програмирању.

Захваљујемо се Телекому Србија а.д. који је финансијски помогао да тим Математичке гимназије учествује на овом престижном такмичењу.

• /uploads/attachment/vest/7011/rmi-2018.JPG