Наши шахисти

Екипно првенство средњих школа Београда у шаху одиграно је 7. децембра 2018. у Угоститељско туристичкој школи. Учествовало је 4 женске и 12 мушких екипа. Играло се 5 кола на 4 табле и темпом игре од 15 минута по играчу. Математичка гимназија је ове године наступила са две мешовите екипе у мушкој конкуренцији коју су чинили: Огњен Стефановић, Маша Максимовић, Борислав Петровић (3. разред) и Игор Енги (1. разред) – Екипа 1, као и Огњен Милинковић (1. разред), Стефан Броћиловић, Јован Бјеговић (2. разред) и Михаило Симић (3. разред) – Екипа 2. У коначном пласману тријумфовала је Спортска гимназија, док су наши такмичари заузели солидно 5. (Екипа 2) и 6. (Екипа 1) место. Сутрадан су Огњен Стефановић и Борислав Петровић укрстили шаховске фигуре на Појединачном кадетском првенству Београда у убрзаном шаху које се одржало 8. и 9. децембра у организацији Шаховског савеза Београда. Играло се 9 кола са темпом од 15 минута по играчу плус 10 секунди бонификације за сваки потез почевши од првог. Огњен Стефановић је на овом првенству освојио друго место и сребрну медаљу са добијених 7 поена, а Борислав Петровић је био пети са 5 освојена поена.

• /uploads/attachment/vest/7028/sahisti-2018.jpg