Вукашин Михајловић на престижном кампу “Maths Beyond“

Након великог успеха на 23. Балканској јуниорској олимпијади, ученик Математичке гимназије, Вукашин Михајловић, ће уз подршку компаније Фриком отпутовати у Пољску на престижан математички камп „Maths Beyond Limits 2019“, где ће имати прилику да стекне нова знања из ове области.

Срђан Огњановић, директор Математичке гимназије, рекао је да му је изузетно драго што ће његов ученик бити део кампа који окупља најталентованије математичаре из 25 земаља. „Поносни смо на то што се наши ученици сваке године враћају са медаљама са међународних и домаћих такмичења. Kако би то постигли неопходна је подршка којом ће бити обезбеђена средства неопходна за њихово учешће и због тога смо захвални компанији Фриком која је то препознала“, додао је Огњановић.

Ивана Дукић, директор маркетинга компаније Фриком рекла је да већ дуже времена наши математичари нижу успехе, због тога су, као друштвено одговорна компанија желели да пруже подршку у њиховом даљем образовању.

• /uploads/attachment/vest/7315/vukasin-mihajlovic.jpg