Злато и три бронзе на RMI

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

У Румунији у Букурешту, је од 9. до 12. октобра 2019. одржано престижно међународно такмичење из информатике за ученике средњих школа Romanian Master of Informatics. Сваки члан наше екипе је освојио медаљу:

• Младен Пузић, ЗЛАТНА медаља
  • Јован Бенгин, БРОНЗАНА медаља
  • Марко Шишовић, БРОНЗАНА медаља
  • Матеја Вукелић, БРОНЗАНА медаља

Вођа екипе је била Јелена Хаџи-Пурић са Математичког факултета у Београду.

Наши ученици су наставили да нижу изузетне успехе имајући у виду да на овом међународном такмичењу се позивају елитни такмичари и њихови тренери. Учествовало је 118 такмичара и 29 тимова који су током два такмичарска дана решавали 6 задатка (по правилима Међународне олимпијаде из информатике).

Честитамо свим нашим ученицима, њиховим родитељима и професорима и осталим заслужним за укупан успех нашег тима који је опет у топ 5 земаља Европе у такмичарском програмирању.

Поред редовне наставе, наши такмичари су уложили ванредан напор да испрате ваншколско градиво које је заступљено на мастерс турниру из информатике.

Хвала директору и колективу Математичке гимназије што их подржава.

• /uploads/attachment/vest/7333/zajednicka.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7333/zajednicka02.jpg