Четири медаље за ученике МГ на међународном такмичењу "Џон Атанасов"

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

Екипа Србије је и ове године учествовала на престижном Интернационалном турниру из информатике Џон Атанасов у Шумену, Бугарска (22.-24. новембар 2019) у саставу 4 сениора + 4 јуниора + лидери. Чланови екипе су бирани на основу резултата годишњег циклуса такмичења из рачунарства које организује Друштво математичара Србије. Резултати екипе су следећи:

• Матеја Вукелић (Математичка гимназија, Београд) СРЕБРНА МЕДАЉА
  • Тадија Шебез (Гимназија Јован Јовановић Змај, Нови Сад) СРЕБРНА МЕДАЉА
  • Јован Бенгин (Математичка гимназија, Београд) БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • Mарко Шишовић (Математичка гимназија, Београд) БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • Милош Медић (Гимназија Јован Јовановић Змај, Нови Сад) БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • Филип Бојковић (Математичка гимназија, Београд) БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • Немања Мајски (ОШ Доситеј Обрадовић, Сомбор) БРОНЗАНА МЕДАЉА

Екипу су водили чланови Државних комисија за такмичења из рачунарства за ученике основних и средњих школа: Јелена Хаџи-Пурић и Владимир Миловановић.

Такмичење се одвија у два дана. Сваки дан ученици током 5 сати рада решавају по 3 задатка у програмском језику Ц++. И ове године такмичење је окупило одличну екипу аутора задатака и врхунских тренера из света такмичарског програмирања из топ 10 земаља. Драго нам је што се репрезентација Србије одлично представила и у такмичарском и у логистичком сегменту такмичења.

Честитамо најбољим младим програмерима Србије на успешном наступу у тако јакој конкуренцији (96 такмичара у сениорској конкуренцији, 92 такмичара у јуниорској конкуренцији).

Тим лидери Србије су активно учествовали и на workshop-у посвећеном такмичарском програмирању и раду са младим талентима, а професорка Јелена Хаџи-Пурић је обављала улогу chairman-a.

Штампа у Бугарској је такође извештавала током workshop-a.

• /uploads/attachment/vest/7372/IMG_4920.JPG