Интеграл Куп 2019.

Трећи по реду „Интеграл куп“ у организацији Подружнице математичара Ваљево и Ваљевске гимназије одржан је 30. новембра 2019. године, у Ваљевској гимназији. Реч је о математичком такмичењу за ученике од седмог разреда основне до другог разреда средње школе. Екипу МГ чинила су по два ученика седмог, осмог, првог и другог разреда.

Математичка гимназија је екипни победник такмичења.

Осим тога, наши ученици су појединачни победници и у категорији 7. и 8. разреда основне школе и у категорији 1. и 2. разреда средње школе. После такмичења, учесници су имали прилику да се друже са вршњацима за време организованог обиласка Ваљева, док су њихови наставници могли да учествују на методичкој радионици, посвећеној раду са талентованим ученицима. Гостопримство домаћина и изузетан однос према нашој екипи учинили су да се осећамо пријатно у Ваљевској гимназији и да унапред планирамо учешће на следећем „Интеграл купу“.

Појединачни резултати:

• Стеван Радивојевић, 8. разред – златна медаља и прво место
  • Јанко Поповић, 7. разред – златна медаља
  • Маја Јованић, 8. разред – сребрна медаља
  • Војислав Андрић, 7. разред – сребрна медаља
  • Матеја Вукелић, 1. разред – златна медаља и прво место
  • Игор Енги, 2. разред – златна медаља
  • Александар Ћузовић, 1. разред – сребрна медаља
  • Арсен Миковић, 2. разред – бронзана медаља

Екипу МГ су водиле професорке Јелена Јевремовић и Сандра Андрић.

• /uploads/attachment/vest/7374/integral.jpg