Пословни изазов 2019.

ОпштеТАКМИЧЕЊА У ЗЕМЉИ-фотографије

Матуранти Лана Вукмировић, Теодора Петковић и Огњен Бањац су 18. децембра учестовали на регионалном такмичењу средњошколаца у предузетничким вештинама „Пословни изазов“. Такмичење организују Достигнућа младих уз помоћ Министарства омладине и спорта, UniCredit банке, Америчке агенције за међународни развој USAID, компаније Oracle и Универзитета Metropolitan. На такмичењу је учестовало 110 ученика из 32 средње школе из београдских општина. Такмичари су били распоређени у петочлане тимове и имали су задатак да осмисле производ или услугу која ће допринети повећању броја гледалаца спортских догађаја. Уз помоћ пословних ментора креирали су бизнис планове за своје идеје. На крају дана су своје идеје презентовали члановима жирија у саставу: Душан Марковић, Банка UniCredit; Александар Јанкуловић, Универзитет Metropolitan; Милош Шарановић, телевизија О2 и Милош Жикић, Spice Factory. Такмичење Пословни изазов се одржава већ дванаест година са идејом да кроз учешће на такмичењу ученици развију предузетнички дух и повећају могућности за запошљавање. У току ове школске године је организовано шест регионалних Пословних изазова (у Чачку, Лесковцу, Зајечару, Kрагујевцу, Новом Саду и Београду) на којима је учестовало више од 600 ученика.

• /uploads/attachment/vest/7392/poslovni-izazov-2019.jpg