Ученици Математичке гимназије у Коларчевој задужбини

У четвртак 12.12.2019. дведесет пет наших ученика са професорима из Стручног већа друштвених наука узело је учешће на Конференцији о останку младих у Србији – КОНОМС 2019, коју су организовали Арно Гујон председник француске хуманитарне организације „Солидарност за Косово“ и Петар Славковић председник омладинске организације „Србија за Младе“. Догађај који подржан од одговарајућег ресорног министарства Републичке Владе отворио је битна питања и заинтересовао учеснике. Ови изазови садржај су развојних недоумица са којим се суочавају и обдарени ученици МГ. Панел дисикусије истакле су добре примере успешних људи, који су се након интернационалног искуства вратили и започели пословни и породични живот у Србији. Показало се да је са једне стране могуће задовољити потребе образовних амбиција, упознати нове знања и технологије, а са друге допринети напретку и културној обнови домовине. Своју радост због размене идеја, које нису разултирале једностраним исходима него ширим мисаоним и моралним перспективама, изабрани тим МГ исказао је у атмосфери пријатне друштвености, на коктелу који је услодио у фоајеу монументалног здања.