Државно зимско математичко такмичење у Јамболу 2020.

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

На 26. Државном зимском математичком такмичењу које се традиционално одржава у математичкој гимназији "Атанас Радев" у Јамболу, наша школа је поред екипе из Турске била почасни гост. У питању је једно од три најбитнија такмичења у Бугарској на основу чијих резултата се бугарским ученицима додељују стипендије и врши избор за екипе на међународним такмичењима. Ове године је учествовало око 365 ученика из 20 математичких гимназија из 14 бугарских градова. Из наше школе је учествовало 7 ученика, по два ученика из осмог, другог и трећег разреда и један ученик првог разреда. Иако се планови рада по узрастима мало разликују и израда задатака је била на енглеском језику, наши ученици су освојили 5 награда:

• Сара Драгутиновић (3. разред) – I награда
  • Марко Тошић (3. разред) - II награда
  • Александар Ћузовић (1. разред) – III награда
  • Игор Енги (2. разред) – III награда
  • Стеван Радивојевић (8. разред) – III награда

Учествовали су још: Маја Јованић (8. разред) и Невена Стојковић (2 разред).

Вође екипе биле су Верица Илић и Милица Живановић.

• /uploads/attachment/vest/7396/Jambol_4.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7396/Jambol_2.jpg