Јелена Иванчић добитник Светосавске награде

Јелена Иванчић, ученица четвртог разреда Математичке гимназије, добитник је Светосавске награде за 2019. годину. За постигнуте успехе на међународним такмичењима из математике. Једина је ученица из Србије која је освојила три златне медаље на Европској математичкој олимпијади за девојке, а такође је прва ученица која је освојила златну медаљу на Међународној олимпијади из математике. Проглашена је 2019. године најбољом такмичарком на свету.

Такође, Војислав Глигоровски, бивши ученик Математичке гимназије који је матурирао 2014. године, а сада студент на докторским студијама у Лозани је добитник овогодишње Светосавске награде. Војислав је добитник ове награде за постигнућа током студија и промоцију високог образовања. Докторант на Савезном политехничком институту у Лозани. Паралелно је студирао и завршио Биолошки и Електротехнички факултет на Универзитету у Београду, оба са просеком 10,00. Макс Планк Институт за молекуларну ћелијску биологију и генетику у Дрездену доделио му је прву награду за најбољи рачунарски модел успостављања поларности ћелије. Добитник је награде Биолошког факултета за постигнуте изузетне резултате и промоцију факултета, као и Електротехничког факултета за најбољег дипломираног студента на Одсеку за сигнале и системе.

Честитамо Јелени и Војиславу!

• /uploads/attachment/vest/7400/IZY_9775.JPG
  • /uploads/attachment/vest/7400/Svetosavka-2.jpg