DigiGirls 2020.

ОпштеДОГАЂАЈИ-фотографије

Ученице Математичке гимназије су посетиле догађај DigiGirls који је компанија Microsoft организовала поводом Дана жена, 8. марта. Једна од основних идеја организатора је била да се ученицама из неколико школа приближи свакодневна атмосфера у компанији која за њих може постати потенцијално окружење за даљи професионални развој.

Целодневном догађају су присуствовале наше ученице: Ленка Стаматовић, Даница Ивковић, Анђела Деспотовић, Ивана Мушикић, Лена Богдановић, Ана Сибиновић, Ања Милошевић, Даница и Злата Стефановић.

Интересовање ученица наше школе је било јако велико, тако да, захваљујући ангажовању Ученичког парламента Математичке гимназије и организаторима догађаја компанији Microsoft, преподневној групи предавања je присуствовала и група од још двадесетак ученица наше школе. Без оправданог разлога број ученица у нашој школи, као и број жена у ИТ индустији, је мали, и зато је потребна подршка да се ово исправи. Управо догађаји као што је DigiGirls охрабрују ученице да наставе своју каријеру у ИТ области.

Кроз примере личне праксе од запослених у компанији Microsoft, ученице су добиле могућност да упознају начин функционисања и корпоративну културу једне од водећих технолошких компанија у свету. Кроз интерактивну дискусију су могле да сазнају више о могућностима које нуди каријера у ИТ сфери. У тимовима су учествовале у интерактивним STEM радионицама и радионицама програмирања.

• /uploads/attachment/vest/7422/DigiGirls_MG_02.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7422/DigiGirls_MG_01.jpg