Министар Шарчевић примио ученике и директорку МГ

ОпштеДОГАЂАЈИ-фотографије

У понедељак, 5. октобра министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић примио је ученике који су учествовали на Међународној олимпијади из математике која је одржана од 21. до 28. септембра 2020. године. Шесточлани тим из Србије освојио је пет медаља. Златну медаљу добио је Добрица Јовановић, а сребрну Јован Торомановић и Вукашин Михајловић. Бронзане медаље освојили су Милош Милићев и Урош Цоловић, док је Јован Аризановић, ученик гимназије „Светозар Марковић“ из Ниша добио похвалу. Пријему у Министарству присуствовала је и директорка Математичке гимназије Мирјани Катић. Министар Шарчевић честитао је ученицима на оствареним резултатима и поручио им да наставе да раде на себи и усавршавају се. Он је оценио да Србија има пуно талентованих ученика и да постаје „земља математике“.

• /uploads/attachment/vest/7482/viber_image_2020-10-05_10-39-03.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7482/viber_image_2020-10-05_10-39-04.jpg