"Сеобе" Милоша Црњанског као час на даљину

ОпштеВИДЕО ГАЛЕРИЈА

Роман Сеобе Милоша Црњанског захтевна је лектира за ученике 3. разреда. Због тога је професорка српског језика и књижевност Анђелка Петровић одабрала другачији начин да са одељењем 3д обради овај роман. Током протеклог летњег распуста професорка Петровић ступила је у контакт са својом колегиницом Катарином Басарић из Српске гимназије у Будимпешти и договорено је да роман Милоша Црњанског буде обрађан кроз сарадњу ове две школе. На реализацији овог захтевног пројекта професорке су радиле заједно са ученицима који су били подељени у групе или парове. Да би се час реализовао, поред техничких услова, било је потребно ускладити распореде часова и дужину трајања часа у Београду и Будимпешти. Такође, роман Сеобе се у Српској гимназији обрађује са ученицима који су годину дана старији од ученика Математичке гимназије. Час је реализован 20. октобра 2020. године, а часу су присуствовале и друге колеге из будимпештанске гимназије док се директорка Мирјана Катић часу придружила онлајн, поштујући безбедносне мере.

О овом сјајном искуству ТВ Нова С направила је и прилог.