КАМАChallenge 2020.

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

Ученици Математичке гимназије учествовали су на такмичењу КАМАChallenge у организацији Пермског округа и града Перма у Русији, 21. и 22. новембра 2020. године. То је тимско такмичење из математике, физике, програмирања и интелектуалног такмичења - опште културе, за ученике средњих школа. Наша школа (као једина школа ван Русије, већ традиционално, добија сваке године специјални позив као једна од најбољих математичких гимназија у свету) да учествује на овом такмичењу. Укупно је учествовало 10 екипa.

Нашу школу су представљали ученици: Милица Вугделић, Никола Чутурић, Алекса Маџаревић и Милош Пурић – првог дана такмичењи и Милица Вугделић, Урош Цоловић, Марко Тошић и Никола Милина – другог дана такмичења.

На такмичењу из физике наши ђаци су освојили треће место, из математике су овојили седмо место док су из програмирања су заузели пето место. Укупно су освојили шесто место.

Лидер тима: Драгица Ивковић.

• /uploads/attachment/vest/7496/perm_01.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7496/perm_02.jpg