МГ прва на "Огледаловој" листи 200 најбољих школа у 2020. години

ОпштеГалерија КУЛОАР

Часопис ученика и професора средњих школа из Београда „Огледало“ сачиниo je ранг-листу средњих школа на основу учешћа у пет БЕОГРАДСКА ОГЛЕДАЊА – надметања које организује у три категорије: песма, кратка прича и есеј; четири БЕОГРАДСКА ЛИСТАЊА средњошколских листова (БЕЛЛИСТ) и два БЕОСЕФ-а – Београдском Огледаловом средњошколском фестивалу кратког филма и учешћа на БЛЕСКУ- Одразу професора средњих школа у Огледалу: песма, кратка прича и есеј.

Поред тога, у бодовање су уврштене и манифестације у склопу Галерије КУЛОАР Mатематичке гимназије из Београда: БЕОПС – Београдско беседништво средњошколаца (3, 4, 5, 6, 7, и 8) и БЕОКУЛИС – Београдски Кулоаров израз средњошколаца у медијима: ликовни рад, фотографија и кратки филм (7, 8, 9 и 12).

Бодују се награде, похвале, објављени радови и учешће на шест међународних конкурса, затим сви објављени радови у Огледалу, како ученика тако и професора, у периоду од школске 2014/2015. године до данас.

Редакција жели да охрабри ученике и професоре да учествују на будућим конкурсима и сарађују са часописом Огледало, јер тако доприносе властитој афирмацији и угледу своје школе. Међу 200 школа се налазе и 28 школа из Републике Српске, 27 из Федерације Босне и Херцеговине, 9 из Црне Горе, 6 из Хрватске, 3 из Македонијеје, 2 из Словение и једна из Румуније.

На сајту ogledalo.edu.rs може се преузети апликација часописа.

Првих 20:

18. Гимназија Бора Станковић, Ниш 1
  19. Шабачка гимназија, Шабац
  20. Гимназија, Бања Лука

Радивоје Благојевић, уредник „Огледла“ и професор социологије у Математичкој гимназији

• /uploads/attachment/vest/7497/O15.png