Три медаље на Међународној олимпјади из физике

На одржаној Међународној онлaјн олимпијади из физике (IdPhO) ученици Математичке гимназије су у конкуренцији  ученика из 38 земаља (Русија, Кина, Индонезија,...) освојили три медаље:
Душан Бегуш освојио је сребрну медаљу
Богдан Рајков освојио је бронзану медаљу
Петар Самарџић освојио је бронзану медаљу

Међународна олимпијада из физике за ученике средњих школа IPhO 2020 (International Physics Olympiad) је ове године услед пандемије COVID-19 отказана. Како би ученици коју су прошли националне селекције ипак учествовали на такмичењу светског ранга, ове године MIPT (Moskovskiy Fiziko-Tekhnicheskiy Institut) је одлучио да организује онлајн такмичење (IdPhO).

Такмичење је организовано на начин да буде што сличније по структури и садржају традиционалној светској олимпијади из ове области, која се одржава сваке године. Састоји се из теоретског и експерименталног дела.

Такмичење је организовано у периоду 7.12.–14.12.2020., технички организатор такмичења и домаћин званичне завршне церемоније доделе награда, која је одржана 15.12.2020. године, била је Русија.

Честитамо свим ученицима, наставницима и родитељима ученика!