Лазар Савић и Димитрије Глигоровски освојили сребрне медаље на Међународној Мендељејевској хемијској олимпијади

Тим Србије на 55. Међународној Мендељејевској хемијској олимпијади постигао је велики успех, освојивши четири медаље.

У периоду од 20. до 26. априла одржана је 55. Међународна Мендељејевска хемијска олимпијада. Међународна Мендељејевска хемијска олимпијада престижно је међународно такмичење из хемије које већ више од пола века окупља средњошколце из различитих држава, пружајући им могућност да примене стечено знање у решавању сложених теоријских и практичних проблема. Ово такмичење, на којем је учествовало 145 такмичара из 28 земаља, због пандемије коронавируса одржано је онлајн. Организатор је био Департман за хемију Московског државног универзитета Ломоносов.Тим Србије је на овој престижној хемијској олимпијади постигао је велики успех.

Наши ученици, Лазар Савић, ученик четвртог разреда Математичке гимназије и  Димитрије Глигоровски, ученик трећег разреда Математичке гимназије освојили су сребрне медаље. Ђаци су радили два теста, два дана заредом, сваки у трајању од пет часова, на Хемијском факултету у Београду.

Честитамо нашим ученицима на постигнутом успеху и желимо пуно среће и напретрка у даљем раду!

• /uploads/attachment/vest/7541/mendeljejeva-2021.jpg