МГ шах++

У уторак 22.06.2021.год ,  као увертира МГ купа Математичке гимназије 2021.године  и уводна активност пројекта МГ Инвентор,  одржани су  први  тренинг мечеви у новој, оригиналној, унапређеној верзији традиционалног шаха, која носи  назив  МГ шах++ !

Основна стратешка оригиналност  МГ шах++ у односу на класични традиционални и тзв. „Фишеров шах“  је апсолутно слободан распоред  почетних  позиције 8+8 белих и црних фигура, које су  као у борбеним стратегијама, искључиво резултат тренутних ефективних стваралачких способности и дубине промишљања, оба играча.

Креатор пројекта МГ шах++ , је вишечлани мешовити тим наставника и ученика, предвођен директорком Мирјаном Катић  (професор математике) и шаховским мајстором Јелић Б. Гораном (професор информатике) састављен од ученика основне школе:

• Калина Павловић, 7. разред
  • Урош Костадиновић, 8. разред