Недеља одговорног односа према здрављу и родној равноправности

ОпштеВИДЕО ГАЛЕРИЈА

У Математичкој гимназији је од 27.9. до 1.10.2021. обележена недеља одговорног односа према здрављу и родној равноправности у оквиру које су промовисана два пројекта: ученици другог разреда гимназије опробали су се у реализацији кампање на часовима психологије и физичког васпитања којом су скренули пажњу на доношење одлука везаних за легалне психоактивне супстанце - кофеин, алкохол и никотин и значај здравих животних избора кроз промоцију спортских активности. У сарадњи са Стручним већем за физику и наставником социологије у Пупиновом кабинету отворен је пригодан "женски кутак" који је осмислио и реализовао најуспешнији ученик Гимназије  у овој области,  матурант Душан Бегуш. Указујући на значај изузетних доприноса жена у физици и препрека са којима су се суочавале на путу реализације својих потенцијала, ученик је представио и примере суптилних облика родне дискриминације и начине да се они боље разумеју и превазиђу.