КАМАChallenge 2021.

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

Ученици Математичке гимназије учествовали су на такмичењу КАМАChallenge у организацији Пермског округа и града Перма у Русији, 13. и 14. новембра 2021. године. То је тимско такмичење из математике, физике, програмирања и интелектуалног такмичења - опште културе, за ученике средњих школа. Наша школа (као једина школа ван Русије, већ традиционално, добија сваке године специјални позив као једна од најбољих математичких гимназија у свету) да учествује на овом такмичењу. Такмичење је одржано на даљину и учествовало је 10 екипa из различитих градова.

Нашу школу су представљали ученици трећег разреда: Ања Милошевић, Вук Хип, Александар Вишњић и Вукашин Пантелић.

На такмичењу из физике наши ђаци су освојили друго место, из програмирања су овојили треће место док су из математике заузели шесто место. Укупно су освојили пето место.

Лидери тима: Драгица Ивковић, Душа Вуковић и Бобан Маринковић.

• /uploads/attachment/vest/7602/Slika_Perm_2021.jpg