Међународно такмичење MATHEMATICS WITHOUT BORDERS

Посредством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Амбасаде Републике Бугарске у Београду, Математичка гимназија је ове године добила позив за учешће на математичком такмичењу „Математика без граница“ („Mathematics without borders“). Реч је о међународном такмичењу за ученике од 7 до 18 година, које се одвија у четири етапе. Прве три рунде, јесења, зимска и пролећна, реализују се у свакој од земаља учесница, док се финале одржава у бугарском граду Несебару.

У овогодишњој јесењој рунди учествовали су ученици из 23 земље, међу којима и 107 ученика наше школе. Такмичење је одржано 26. октобра у Математичкој гимназији, у организацији стручног већа математике и уз поштовање важећих епидемиолошких мера.

Наши ђаци су освојили 6 златних, 12 сребрних и 21 бронзану медаљу.

Златне медаље су освојили: Јован Стојадиновић 7а, Ива Живковић 8б, Војислав Андрић 1д, Јанко Поповић 1д, Мина Мијатовић 2е и Војин Бојић 3б.

Сребрне медаље: Вања Јеловац 7б, Ања Тешевић 7а, Јован Милошевић 7б, Небојша Лазић 7б, Анђела Несторовић 8а, Владимир Ђурица 8б, Андреј Момчиловић 2а, Владимир Бранковић 1д, Војин Митровић 1д, Милица Влашкалић 1ц, Марко Павловић 3ц и Милош Икодиновић 3б.

Бронзане медаље: Теа Чебашек 7а, Мина Дабовић 7б, Зоран Димитријевић 7б, Виктор Трајковић 7а, Андреј Пешић 8б, Димитрије Јелић 8б, Никола Манојловић 8а, Владимир Лукић 8а, Марко Орлић 8б, Тамара Стошић 8а, Милена Пантић 8б, Урош Недић 8а, Владан Милићевић 8б, Новак Деспотовић 1д, Никола Петровић 1д, Софија Чебашек 1д, Борис Ћеранић 3а, Ана Сибиновић 3ц, Наташа Ковачевић 2а, Александар Савић 2а и Мила Миленић 2а.