Српски математичари освојили друго место на ЈБМО 2022

На 26. Јуниорској балканској математичкој олимпијади одржаној у Сарајеву наша шесточлана екипа остварила је екипно највећи успех још од 2006. године када смо као и ове године били други у укупном пласману (укључујући и гостујуће земље).

Појединачно, најуспешнији такмичар са максималних 40 поена је Војислав Андрић, ученик првог разреда Математичке гимназије који је тако освојио златну медаљу.

Поред тога, наши такмичари су освојили 5 сребрних медаља.

То су:

• Нина Шушић, ученица шестог разреда основне школе ,,Вук Караџић'' из Београда,
  • Стефан Шебез, ученик осмог разреда гимназије ,,Јован Јовановић Змај'' из Новог Сада,
  • Владимир Лукић, ученик осмог разреда Математичке гимназије из Београда
  • Владан Милићевић, ученик осмог разреда Математичке гимназије из Београд
  • Андреј Пешић, ученик осмог разреда Математичке гимназије из Београд

Лидери екипе били су Ненад Вуловић са Педагошког факултета у Јагодини и Срђан Стефановић са Математичког факултета у Београду.

Овогодишњи циклус такмичења из математике, као и припреме за ЈБМО организовало је Друштво математичара Србије уз подршку Министарства просвете, науке и техношколог развоја.

• /uploads/attachment/vest/7689/jbmo-2022.jpg