Посета Хиландару

ОпштеДОГАЂАЈИ-фотографије

Од 16. до 23. августа ученици Математичке гимназије Милан Гелић и Душан Бегуш имали су прилику да као специјални гости Манастира Хиландар, у сарадњи са организацијом “Дар”, проведу осам дана на Светој Гори и присуствују обележавању празника Пребражења Господњег.

Манастир Хиландар са преко осам стотина година непрекидне традиције представља једну од највећих српских светиња и непресушан извор српских православних вредности. Ученици су имали прилику и част да присуствују бројним манастирским традицијама, службама уочи празника, као и да учествују у традиционалном брању грожђа на поседима манастира.

Посебну захвалност ходочасници дугују вођи пута, професору Жељку Лежаји, као и организатору путовања Драгану Kалајановићу.

• /uploads/attachment/vest/7708/DSC02315.JPG
  • /uploads/attachment/vest/7708/DSC02316.JPG