Људска права и родна равноправност

Захваљујући подршци америчке амбасаде у Београду наше две професорке – Ивана Милошевић, професорка енглеског језика и Анђелка Петровић, професорка српског језика и књижевности, ове јесени покренуће онлајн читалачки клуб за средњошколце.

Тема овогодишњег читалачког клуба биће људска права, родна равноправност и медијска писменост кроз одабрана дела америчке књижевности 20. века.

У пројекту учествују школе из Ниша, Сомбора, Новог Бечеја, Новог Сада, Бајине Баште, Бујановца, Крагујевца и Београда. Свака школа делегираће 2 до 3 наставника и до 12 ученица и ученика. Клуб почиње са радом у октобру 2022. а читање, дебатовање и освешћивање завршавају у јуну 2023. године.

Драго нам је што је пројекат професорки Милошевић и Петровић препознат као квалитетан и друштвено користан.

• /uploads/attachment/vest/7715/andjelka-ivana.jpg